O nás

Jsme rodinná firma s chovatelskou tradicí. Počátky sahají do sedmdesátých let minulého století. První naši chovanci byly andulky a později další australští papoušci. Později, především po změně společenských poměrů, jsme začali spolupracovat s chovateli ze zemí „západní Evropy“ a tak jsme rozšířili chov o druhy dříve u nás velmi vzácné. Z papoušků například o Ary zelenokřídlé a z drobných exotů třeba vzácný Papežík zelenohřbetý.

Se zákazem importu exotického ptactva a omezení obchodu, mnoho chovatelů a karantén, které dovážely ptáky z celého světa, ukončily svoji činnost. Mnozí přešli na chov plazů a tak jsme se i my dostali k teraristice. Hadi a ještěrky potřebovali krmné hlodavce a hmyz a nebylo možné tuto spolupráci dále provozovat jako zájmovou činnost. Proto jsme 1.1.2007 založili firmu na chov krmných hlodavců, hmyzu a malých zvířat. Později v roce 2010 jsme otevřeli eshop Zoohaus.cz

Tím jsme rozšířili aktivity i o obchodní činnost. Láska k chovatelství vedla k tomu, že jsme začali chovat krajty královské v barevných mutacích. Postupně se chov rozšířil a dnes už patří k těm větším. K tomu chováme i krmný hmyz. Produkcí nestačíme vykrývat požadavky chovatelů a proto spolupracujeme také se subdodavateli.